Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Z życia sieci...


•    Gazeta Wyborcza 04.02.2010 r.
Choć rząd pokazuje korzystne statystyki wypłat unijnych dotacji, coraz więcej przedsiębiorców i organizacji pozarządowych skarży się, że unijną kasę - na papierze olbrzymią - dostają z opóźnieniami. Zwłaszcza tam, gdzie pilnuje jej MSWiA.
Czytaj więcej na stronie ...   >>


•    Rzeczpospolita 11.01.2010 r.
Czy resort rozwoju wprowadzi ograniczenia w wysokości kosztów zarządzania projektami PO KL? Jakie są argumenty za i przeciw.
Czytaj więcej na stronie ...   >>


•    Gazeta Wyborcza 04.01.2010 r.

O nadchodzącym czasie nowych specjalistów, który nastąpi po wejściu w życie rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania. Jakie nowe 385 zawodów pojawi się na naszym rynku pracy?
Czytaj więcej na stronie ...   >>
l

•    Dziennik Gazeta Prawna 03.12.2009 r.
Wymogi zasady równości szans kobiet i mężczyzn w projektach PO KL nie będą zaostrzane w 2010 r., jak planowało MRR. Dużo uwagi planuje się poświęcić lepszemu zrozumieniu tej zasady wśród projektodawców, ale także ekspertów oceniających projekty.
Czytaj więcej na stronie ...   >>


•    Dziennik Gazeta Prawna 01.12.2009 r.
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego po konsultacjach społecznych wycofało się z pomysłu ograniczenia kosztów zarządzania unijnymi projektami szkoleniowymi.
Czytaj więcej na stronie ...   >>


•    Rzeczpospolita 01.12.2009 r.
Czy fundusze unijne powinny być pod jeszcze większą kontrolą? O wielu wciąż nieprawidłowościach w ich wydawaniu przez państwa członkowskie UE w rozmowie z Jackiem Uczkiewiczem, przedstawicielem Polski w Europejskim Trybunale Obrachunkowym.
Czytaj więcej na stronie ...   >>


•    Gazeta Wyborcza 16.11.2009 r.
O tym jak różne mogą być oceny tego samego wniosku projektowego w zależności od miejsca złożenia go i instytucji oceniającej.
W artykule została przedstawiona analiza wyników (punktacji) w podziale na województwa, które uzyskały identyczne projekty, złożone w ramach tego samego działania. Nie wszystko zależy od nas!
Czytaj więcej na stronie ...   >>


•    Dziennik Gazeta Prawna 03.11.2009 r.
Dlaczego Polacy tak dobrze radzą sobie z kryzysem? Bo są przedsiębiorczy i zakładają własne firmy, aby uciec przed bezrobociem.
Czytaj więcej na stronie ...   >>


•    POLITYKA  02.11.2009 r.
„Chcesz zdobyć hojną dotację z Unii Europejskiej? To nietrudne. Nie ma wielkiego znaczenia nawet sens i cel wydatków. Najważniejsze, to dobrze napisać wniosek.”
Bardzo ciekawy artykuł o zmaganiach z materią projektową na przykładzie doświadczeń Katarzyny Sochańskiej, malarki i społeczniczki, szefowej małego stowarzyszenia, które stara się zachęcać wiejskie dzieci do działalności artystycznej.
Czytaj więcej na stronie ...   >>


•    Gazeta Wyborcza 25.09.2009 r.
Wojewódzkie fundusze unijne wciąż są wydawane wolniej niż te zarządzane centralnie. Do połowy września br. na Mazowszu nie rozliczono nawet... jednego procentu funduszy, które Unia dała temu województwu na lata 2007-13.
Czytaj więcej na stronie ...   >>


•    Dziennik 30.08.2009 r.
Własna firma za pieniądze z Brukseli? Jak najbardziej. Polacy szturmem ruszyli po unijne i rządowe dotacje. W niektórych miastach o jedno miejsce w programie dofinansowania ubiega się kilkudziesięciu kandydatów. A jest o co walczyć, bo unijna dotacja może wynieść nawet 40 tys. zł, a rządowa 19 tys. zł.
Czytaj więcej na stronie ...   >>•    Gazeta Wyborcza 20.08.2009 r.
Pójść czy nie pójść do pośredniaka? Rejestracja w urzędzie to szansa na pracę czy ubezpieczenie, konieczność czy po prostu... obciach?
Czytaj więcej na stronie ...   >> 

• Gazeta Wyborcza 03.08.2009 r.

 

Gazeta pisze o raporcie Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan” i firmy doradczej KPMG, z którego wynika m. in., że mimo wzrostu bezrobocia nadal brakuje specjalistów kadry technicznej.
Czytaj więcej na stronie ...  
>>


 

 

• strona internetowa Prezydenta RP

www.prezydent.pl

30.07.2009 r.

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców, która jest częścią rządowego pakietu antykryzysowego. Zapisy zawarte w ustawie mają pomóc firmom, które popadły w kłopoty finansowe.
Czytaj więcej na stronie ... 
>>

 

 

• Rzeczpospolita 07.07.2009 r.

Rzeczpospolita podaje za Gazetą Prawna o ogromnym zainteresowaniu wśród bezrobotnych dotacjami na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej , co jest zjawiskiem normalnym w dobie kryzysu.
Czytaj więcej na stronie ...  
>>

 

 

• Gazeta Wyborcza 30.06.2009 r.

Budowlanka nie zwalnia
Jak podaje GW, dość optymistyczne wieści płyną z sektora budowlanego, w którym w maju nieznacznie wzrosło zatrudnienie! Nie sprawdziły się więc czarne scenariusze z jesieni 2008 r., które wieściły, że w tym sektorze będzie dużo zwolnień ze względu na zamrożenie wielu inwestycji budowlanych planowanych na rok 2009.
Czytaj więcej na stronie ...  
>>

• Dziennik 30.06.2009 r.

 

Związkowcy nie chcą pakietu Tuska
Związkowcy z „Solidarności” nie godzą się na część rozwiązań z rządowego pakietu antykryzysowego m.in. w części dotyczącej wprowadzania bez ograniczeń elastycznego czasu pracy oraz umów na czas określony. Minister pracy wierzy jednak, że uda się osiągnąć kompromis.
Czytaj więcej na stronie ...  
>>

• Rzeczpospolita 30.06.2009 r.

 

Opłaca się przyjąć do pracy 50-latka
Od 1 lipca br. wchodzą w życie dwa rodzaje ulg dla zatrudniających osoby po 50-tym roku życia. Będą oni mogli skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek na Fundusz Pracy (dla kobiet w wieku 55 lat i mężczyzn w wieku 60-ciu lat) oraz na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (przez okres 12 miesięcy dla osób po 50-tym roku życia).
Czytaj więcej na stronie ...  
>>• Gazeta Krakowska 15.06.2009 r.

Będą mieli fach w ręku i szybciej znajdą pracę

24 miliony złotych na lepsze kształcenie. Skorzystają nie tylko uczniowie ale i bezrobotni.
Czytaj więcej na stronie ...  
>>• Gazeta Prawna 29.05.2009 r.

Bezrobocie wzrośnie do 14 proc., pensje będą rosnąć wolniej
Na koniec tego roku w urzędach pracy może być zarejestrowanych 2 mln bezrobotnych. Największe zwolnienia odbędą się w budownictwie, przemyśle samochodowym i finansach. Wzrost płac wyhamuje do 3,1 proc., co oznacza, że mogą one realnie tracić na wartości.
Czytaj więcej na stronie ...  
>>• Portal bezrobocie.org.pl 26.05.2009 r.

Pomoc państwa dla pracodawców i pracowników – projekt MPiPS
Na stronach Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej ukazał się projekt ustawy o pomocy państwa pracodawcom i zwalnianym pracownikom, z przyczyn niezależnych od pracowników. Projekt zakłada m.in. finansowanie z Funduszu Pracy zasiłku w wyniku przestoju ekonomicznego, nawet do 100 proc.
Czytaj więcej na stronie ...  
>>• Rzeczpospolita 12.05.2009 r.

Wykształceni Polacy emigrują z kraju
Raport Komisji Europejskiej: z Polski wyjeżdżają ludzie młodzi i lepiej wyedukowani niż ogół społeczeństwa. – To drenaż mózgów – przestrzegają unijni eksperci.
Czytaj więcej na stronie ...  
>> • Gazeta Wyborcza 11.05.2009 r.

Marszałku! Pomóż bezrobotnym
Przychodzi baba do pośredniaka odc. 25. Nasza dziennikarka w wieku 50+ zarejestrowała się ponad pół roku temu jako bezrobotna w stołecznym urzędzie pracy. Opisuje przepisy, które utrudniają aktywizację bezrobotnych. Ale ma też pomysły, co trzeba zmienić.
Czytaj więcej na stronie ...  
>>• Gazeta Wyborcza 04.05.2009 r.

Minister pracy: Mamy najniższy od pięciu lat poziom bezrobocia
Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak przewiduje, że na koniec roku bezrobocie w Polsce będzie się stabilizować, a w pesymistycznej wersji wzrośnie o 2-2,5 pkt proc. Według Fedak sytuacja na rynku pracy nadal nie jest zła.
Czytaj więcej na stronie ...  
>>• Portal ngo.pl 20.04.2009 r.

Powodów do optymizmu brak
O heroizmie, niewykorzystanym potencjale, rozczarowaniu i winnych całego zamieszania opowiada Piotr Gliński – profesor socjologii, członek Polskiej Akademii Nauk, doświadczony badacz trzeciego sektora i procesów demokratyzacji społeczeństwa, działacz i sympatyk organizacji ekologicznych.
Czytaj więcej na stronie ...  
>> • Dziennik 20.04.2009 r.
Lepsze dane o produkcji. Ale to nie przełom
Gospodarka hamuje coraz wolniej. W marcu produkcja przemysłowa była tylko o 2 proc. mniejsza niż przed rokiem – podał wczoraj Główny Urząd Statystyczny. To wynik zdecydowanie lepszy niż w lutym, gdy produkcja skurczyła się aż o 14,6 proc. Ekonomiści nie spodziewali się aż tak dużej poprawy. Przeważała opinia, że produkcja zmniejszy się o około 6 proc.
Czytaj więcej na stronie ...  
>>• Gazeta Wyborcza 03.04.2009 r.

Kryzys straszy duże firmy, ale też stwarza okazje
Trzy czwarte dużych polskich przedsiębiorstw jest przekonane, że nie ominą ich skutki kryzysu, prawie 30 proc. zdecydowało już o redukcji zatrudnienia, nad zwolnieniami zastanawia się drugie tyle - wynika z najnowszego badania Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" i firmy doradczej Deloitte. - To wielkie zagrożenie dla na naszego rynku pracy - mówi Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, ekonomistka z Lewiatana.
Czytaj więcej na stronie ...  
>> • Gazeta Wyborcza 03.04.2009 r.

Eurodotacje. Eksperci już się sami nie ocenią
W niektórych komisjach oceniających wnioski o dotacje połowa składu to albo pracownicy firm doradczych, albo instytucji, które same ubiegają się o dotację. - Mamy nadzieję, że groźba trzech lat odsiadki za ukrycie prawdy podziała otrzeźwiająco - ostrzega Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.
Czytaj więcej na stronie ... 
>>

 

 

 


wszelkie prawa zastrzeżone © Współpraca dla pracy 2009